କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ତାଲିକା 2021: kalia.co.in ନୂତନ ତାଲିକା, ପ୍ରଥମ, ଦ୍ୱିତୀୟ, ତୃତୀୟ ତାଲିକା ଡାଉନଲୋଡ୍ |

କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ତାଲିକା ଓଡିଶା 2021 | ଅନଲାଇନ୍ କାଲିଆ ଯୋଜନା ତାଲିକା ବାଲାସୋର, କଟକ, ବାଲାଙ୍ଗୀର 2021 | | କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ 2 ଡାଉନଲୋଡ୍ ତାଲିକା PDF | | କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ଓଡିଶା ଦ୍ୱିତୀୟ ତାଲିକା | କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ଓଡିଶା 2021 PDF ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ | Kalia Scheme List Odisha 2021 Online Kalia Yojana List Balasore, Cuttack, Balangir 2021 | Kalia Scheme 2 Download List PDF | Kalia Scheme Odisha Second List Kalia Scheme Odisha 2021 Download PDF, Kalia Scheme New Update

କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ତାଲିକା ଓଡିଶା 2021 | ଅନଲାଇନ୍ କାଲିଆ ଯୋଜନା ତାଲିକା ବାଲାସୋର, କଟକ, ବାଲାଙ୍ଗୀର 2021 | | କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ 2 ଡାଉନଲୋଡ୍ ତାଲିକା PDF | | କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ଓଡିଶା ଦ୍ୱିତୀୟ ତାଲିକା | କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ଓଡିଶା 2021 PDF ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ | Kalia Scheme List Odisha 2021 Online Kalia Yojana List Balasore, Cuttack, Balangir 2021 | Kalia Scheme 2 Download List PDF | Kalia Scheme Odisha Second List Kalia Scheme Odisha 2021 Download PDF, Kalia Scheme New Update
କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ତାଲିକା ଓଡିଶା 2021

Kalia Scheme New List 2021

କାଲିଆ ଯୋଜନା ତାଲିକା ଓଡିଶା @ Kalia.co.in ରେ ଉପଲବ୍ଧ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଲୋକମାନେ ସରକାରୀ ୱେବସାଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କୃଷକ ସହାୟତା ପାଇଁ ଜୀବିକା ଏବଂ ଆୟ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ (କାଲିଆ) ଯୋଜନାର ଅନ୍ତିମ ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ | ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକା ଉପଲବ୍ଧ | ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସହଜ ପଦକ୍ଷେପ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ | ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକା ଅନୁସନ୍ଧାନ ପୃଷ୍ଠା ନିମ୍ନରେ ଏହି ପୃଷ୍ଠାରେ ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ଗ୍ରାମ ଜ୍ଞାନୀ ଉପଲବ୍ଧ | କାଳିଆ ଯୋଜନା ତାଲିକା ଓଡିଶା 2021 ବିଷୟରେ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସୂଚନା ପାଇବାକୁ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ପ Read ନ୍ତୁ |

କାଳିଆ ଯୋଜନା ସ୍ଥାପନ 2021

ଫେବୃଆରୀ 2021 ରେ, ଓଡିଆ ସରକାର କାଳିଆ ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ 1272 କୋଟି ଟଙ୍କା ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ଓଡିଶାର ପ୍ରାୟ 53 ଲକ୍ଷ କୃଷକ କାଳିଆ ଯୋଜନା 2021 କିସ୍ତି ମାଧ୍ୟମରେ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ଲାଭ ପାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ 2021 କିସ୍ତି ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରତ୍ୟେକ କୃଷକ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ 2000 ଟଙ୍କା ପାଇଛନ୍ତି | ଏହି ପରିମାଣ ଯଥା 1272 ଟଙ୍କା ସିଧାସଳଖ ଲାଭ ସ୍ଥାନାନ୍ତର (DBT) ପଦ୍ଧତି ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଯୋଗ୍ୟ କୃଷକମାନେ ସରକାରୀ ୱେବ୍ ପୋର୍ଟାଲ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରି ସେମାନଙ୍କର କିସ୍ତି ବିବରଣୀ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ କିମ୍ବା ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀ ବିବରଣୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପୃଷ୍ଠାକୁ ସ୍କ୍ରୋଲ୍ କରିପାରିବେ କାରଣ ଆମେ ଏଠାରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଲିଙ୍କ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରୁଛୁ |

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ @New_odisha ବର୍ଷ-ସହାୟତା ୨୧ ୨୧ ୨୧ ୨୧ ୨୧ ୨୧ ୨୧ ୨୧ ୨୧ ୨୧ ୫୩ଲକ୍ଷରୁ କ୍ଷୁଦ୍ର ୫୩ଲକ୍ଷରୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର କ୍ଷୁଦ୍ର କ୍ଷୁଦ୍ର କ୍ଷୁଦ୍ର କ୍ଷୁଦ୍ର ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ କ୍ଷୁଦ୍ର କ୍ଷୁଦ୍ର କ୍ଷୁଦ୍ର # Odisha @KALIAforOdisha pic.twitter.com/naYfo9n45d

– CMO Odisha (@CMO_Odisha) 12 February, 2021

ଓଡିଶା କାଲିଆ ଯୋଜନା 2021

ଯେତେବେଳେ ଏହି ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହେଲା, ସରକାର Rs ୦, ୦୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। 43 ଲକ୍ଷ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ 5115 କୋଟି | 2021 ବର୍ଷ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର Rs, ୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବଜେଟ୍ ପାରିତ କରିଛନ୍ତି। 3195 କୋଟି ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ସରକାର Rs ୦, ୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ 10000 / – ଯାହା ଅଧୀନରେ କାଳିଆ ଯୋଜନା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମାତ୍ର Rs, ୦୦୦ ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। 4000 / – ଅବଶିଷ୍ଟ Rs, ୦୦୦ ଟଙ୍କା | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିସାନ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର 6000 / – ବଣ୍ଟନ କରିବେ | ଆପଣ ଉଭୟ ଯୋଜନା ପାଇଁ ପୃଥକ ଭାବରେ ଆବେଦନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଯଦି ତୁମେ କାଲିଆ ଯୋଜନା ସହିତ ନାମ ଲେଖାଇଛ, ତେବେ ତୁମେ ପିଏମ କିସାନ ଯୋଜନାର ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇବ |

Kalia Plan Installment କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ତାଲିକା 2021

ଓଡିଶା କାଳିଆ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ | – Kalia Scheme New List

ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ଏବଂ ଆୟ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ (କାଲିଆ) ଯୋଜନା କୃଷକ ସହାୟତା ହେଉଛି ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଏକ ଯୋଜନା। କୃଷକ, କୃଷକ, ଫସଲ ଏବଂ ଭୂମିହୀନ କୃଷି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାର କାଳିଆ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ସରକାର ଏହି ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିମ୍ନଲିଖିତ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି:

  • ଏହି ଯୋଜନାର ପ୍ରଥମ ଏବଂ ପ୍ରାଥମିକ ଲାଭ ହେଉଛି ସରକାର କ୍ଷୁଦ୍ର ଏବଂ କ୍ଷୁଦ୍ର କୃଷକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତି ପରିବାର ପାଇଁ 5000 ଟଙ୍କା ହାରରେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ମ seeds ୍ଜି, ସାର, କୀଟନାଶକ ଭଳି ଇନପୁଟ କିଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଶ୍ରମ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିନିଯୋଗ ପ୍ରତି ସହାୟତା |
    କୃଷି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଯେପରିକି ଛୋଟ ଛେଳି ପାଳିବା ୟୁନିଟ୍, ମିନି-ଲେୟାର୍ ୟୁନିଟ୍, ଡକେରୀ ୟୁନିଟ୍, ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ପାଇଁ ମତ୍ସ୍ୟ କିଟ୍, ମୂଷା ଚାଷ ଏବଂ ମହୁମାଛି ଇତ୍ୟାଦି ପାଇଁ ସରକାର Rs ୦, ୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। 12500 / – ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭୂମିହୀନ କୃଷି ପରିବାରକୁ |
    ଦୁର୍ବଳ କୃଷି / ଭୂମିହୀନ କୃଷି ଶ୍ରମିକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ପାଇଁ ପରିବାର ପ୍ରତି ବର୍ଷକୁ 1,00,000 / – ପାଇବେ |
    ଜୀବନ ବୀମା କଭର ସେଭିଙ୍ଗ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟଧାରୀଙ୍କୁ 18 ଲକ୍ଷରୁ କମ୍ ଏବଂ 50 ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସରେ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ (ନାମମାତ୍ର ହାରରେ 1665 ଟଙ୍କା ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ପ୍ରଦାନ କରିବେ)।
    18 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 50 ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସର ସେଭିଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟଧାରୀଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଦୁର୍ଘଟଣା କଭର 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା (ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ନାମରେ 6 ଟଙ୍କା) ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।
    Rs, ୦୦୦ ଟଙ୍କା 50000 / – ଶୂନ ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ହାରରେ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଫସଲ loans ଣ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବ |

 ବିଜୁ ଯୁବ ସଶକ୍ତିକରଣ ଯୋଜନା ଅନ୍ଲାଇନ୍ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ଫର୍ମ 

କାଲିଆ ଯୋଜନା ତାଲିକା ଓଡିଶା 2021 ର ପ୍ରମୁଖ ବ features ଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକ |

Name of schemeFarmer Assistance for Livelihood and Income Promotion (Kalia) Scheme
Started byChief Minister Mr. Naveen Patnaik, Government of Odisha
Launch dateDecember 21, 2018
Article aboutKalia Scheme Final List
Type of schemeState government scheme
The beneficiariesFarmers, cultivators, harvesters and landless agricultural laborers
official websitehttp://kalia.co.in/index.html

କାଳିଆ ଯୋଜନାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ |

କୃଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିବା ସରକାରଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ: –

  • ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ତଥା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି debt ଣଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କୁ debt ଣ ଜାଲରୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସରକାର 1,0000 / – କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି।
    ଦୁର୍ବଳ କୃଷି ପରିବାର, ଭୂମିହୀନ ଶ୍ରମିକ ତଥା ରାଜ୍ୟର କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ଆକ୍ରମଣ।
    ରାଜ୍ୟର 92% ଭିକାରୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଏବଂ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଅଭାବୀ ଭୂମିହୀନ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା |
    କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଏକ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ଏବଂ ନମନୀୟ ସହାୟତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ |
    କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ
    କୃଷି ଉତ୍ପାଦନ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ |
    କୃଷକଙ୍କ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତୁ |

ଓଡ଼ିଶା କାଳିଆ ଯୋଜନାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପାଞ୍ଚଟି ଲାଭ |

କୃଷି ସହାୟକ

ବିହନ, ସାର, କୀଟନାଶକ କିଣିବା ଏବଂ ଶ୍ରମ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ କୃଷକ ପରିବାର ପାଇଁ 25,000 / – ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଏହି ଆର୍ଥିକ ଯୋଜନା ରବି season ତୁ 2018-19 ଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ | ଏହି ସବସିଡି କ୍ଷୁଦ୍ର ଏବଂ କ୍ଷୁଦ୍ର କୃଷକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପାଞ୍ଚ asons ତୁ ପାଇଁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ଜୀବିକା ପାଇଁ ସମର୍ଥନ

ଭୂମିହୀନମାନଙ୍କୁ କୃଷି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଛେଳି ପାଳିବା ୟୁନିଟ୍, ମିନି ଲେୟାର ୟୁନିଟ୍, ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ପାଇଁ ମତ୍ସ୍ୟ କିଟ୍, ମୂଷା ଚାଷ, ମହୁମାଛି ପାଳନ, ଡାକୁରି ୟୁନିଟ୍ ଇତ୍ୟାଦି ଭୂମିହୀନମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ରାଜ୍ୟର ଏସସି ଏବଂ ଏସଟି ଜନସଂଖ୍ୟା ଏହି ଯୋଜନାରୁ ବିଶେଷ ଉପକୃତ ହେବେ |

ଦୁର୍ବଳ କୃଷି ଘର |

ଦୁର୍ବଳ କୃଷକ / ଭୂମିହୀନ କୃଷି ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ, ଅକ୍ଷମତା / ରୋଗ ଇତ୍ୟାଦି ପରିବାର ପ୍ରତି 10,000 / – ସବସିଡି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ, ଯାହା ଦ୍ their ାରା ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣର ଯତ୍ନ ନେଇପାରିବେ।

ଜୀବନ ବୀମାକାରୀ ଏବଂ ଭୂମିହୀନ କୃଷି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ବୀମା |

  • 18 ରୁ 50 ବର୍ଷ ବୟସର ସେଭିଂ ଆକାଉଣ୍ଟଧାରୀଙ୍କୁ 330 ଟଙ୍କା ନାମମାତ୍ର ପ୍ରିମିୟମରେ 2,00,000 / – ଜୀବନ ବୀମା କଭର ଦିଆଯିବ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 165 / – ଟଙ୍କା ଓଡିଶା ସରକାର ପ୍ରଦାନ କରିବେ।
    ସେଭିଂ ଆକାଉଣ୍ଟଧାରୀଙ୍କ ବୟସ 18 ରୁ 50 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ, ବାର୍ଷିକ 12,000 ଟଙ୍କା ପ୍ରିମିୟମରେ 2,00,000 / – ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଦୁର୍ଘଟଣା କଭର ଦିଆଯିବ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 6 / – ଟଙ୍କା ଓଡିଶା ସରକାର ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଯଦି ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ବୟସ 51 ରୁ 70 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଥାଏ, ତେବେ ସମୁଦାୟ 12 / – ଟଙ୍କା ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ବହନ କରିବେ।

ସୁଧମୁକ୍ତ ଫସଲ loan ଣ |

ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଦ୍ identified ାରା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଅସୁରକ୍ଷିତ ଭୂମିହୀନ ଶ୍ରମିକ, କୃଷକ, ଅଂଶଧନକାରୀ ଏବଂ କୃଷି ପରିବାରକୁ Rs ୦, ୦୦୦ ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା। 50,000 / – ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫସଲ loan ଣ 0% ସୁଧରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | କୃଷିର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ବିକାଶ ପାଇଁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି |

ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ଗ୍ରାମ ଜ୍ଞାନୀ କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ଫାଇନାଲ୍ ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକା 2021 |

KALIA ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ, ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀମାନଙ୍କୁ ନିମ୍ନରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ:

  1. ପ୍ରଥମେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଖୋଲିବାକୁ ପଡିବ |ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ | ଜୀବିକା ଏବଂ ଆୟ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ପାଇଁ କୃଷକ ସହାୟତା |
    ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ ଥିବା ମେନୁ ବାର୍ ରୁ ଆପଣଙ୍କୁ “ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକା” ବିକଳ୍ପଗୁଡିକ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ |
Kalia Plan List କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ତାଲିକା 2021
  • ପରଦାରେ ଏକ ନୂତନ ପୃଷ୍ଠା ଦେଖାଯିବ, ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମ ଜିଲ୍ଲା ନାମ ବାଛିବାକୁ ପଡିବ |
    ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ଲକ୍ / ULB ଏବଂ ତାପରେ GP ଚୟନ କରନ୍ତୁ |
    “ମତାମତ” ବଟନ୍ ଦବାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣ PDF ଲିଙ୍କ୍ ପାଇପାରିବେ |
Odisha Kalia Plan List କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ତାଲିକା 2021
  • ତା’ପରେ PDF ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରି କ୍ୟାପଚା କୋଡ୍ ପ୍ରବେଶ କର |
  • “ଉପସ୍ଥାପିତ” କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଖୋଲା PDF ଏବଂ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସ୍କ୍ରିନରେ PDF ଦେଖାଯିବ |
Download Farmer List KALIA Scheme କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ତାଲିକା 2021
  • ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଲିକାରେ ତୁମର ନାମ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ତୁମର କାଲିଆ ଆଇଡି, ଗାଁ ନାମ, ତୁମର ନାମ, ପିତା / ସ୍ୱାମୀ ନାମ ଏବଂ ଲିଙ୍ଗ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ |

କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ଅଭିଯୋଗ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା |

  • କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ଅଧୀନରେ ସେମାନଙ୍କର ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଯିବାକୁ ପଡିବ |
  • ୱେବସାଇଟ୍ ର ମୂଳପୃଷ୍ଠା କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସ୍କ୍ରିନରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ, ଯେଉଁଠାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ “ଚୟନ” କରିବାକୁ ପଡିବ | ଅନଲାଇନ୍ ଅଭିଯୋଗ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ଉପର ଡାହାଣ କୋଣରେ ଉପଲବ୍ଧ ବିକଳ୍ପ |
  • ସ୍କ୍ରିନରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ସହିତ ଏକ ନୂତନ ପୃଷ୍ଠା ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ, ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଭଲଭାବେ ପ read ଼ନ୍ତୁ ଏବଂ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାକୁ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
  • ପରଦାରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଦେଖାଯିବ “ଆପଣ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି?” ଦୁଇଟି ବିକଳ୍ପ ସହିତ ହଁ ଏବଂ ନା |
  • ହଁ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏକ ନୂତନ ସ୍କ୍ରିନ୍ ଦେଖାଯିବ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଧାର କାର୍ଡ ନମ୍ବର ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପଡିବ |
  • ଅଭିଯୋଗ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ଦେଖିବାକୁ ଶୋ ଅପ୍ସନ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
  • ପଚରାଯାଇଥିବା ବିବରଣୀ ସହିତ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୁରଣ କରନ୍ତୁ |
    ଫର୍ମ ଦାଖଲ କରିବାକୁ “ଦାଖଲ” ବିକଳ୍ପ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
  • ଏକ ଟୋକନ୍ ନମ୍ବର ଦେଖାଯିବ, ପରବର୍ତ୍ତୀ ସନ୍ଦର୍ଭ ପାଇଁ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ |

କାଲିଆ ସ୍କିମ୍ ଅଭିଯୋଗ ଆବେଦନ ସ୍ଥିତି |

  • ଆପଣଙ୍କର KALIA ଯୋଜନା ଅଭିଯୋଗ ଆବେଦନକୁ ଟ୍ରାକ୍ କରିବାକୁ, ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଯିବାକୁ ପଡିବ |
    ୱେବସାଇଟର ମୂଳପୃଷ୍ଠା କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସ୍କ୍ରିନରେ ଦେଖାଯିବ, ଯେଉଁଠାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ “ଅନଲାଇନ୍ ଅଭିଯୋଗ ଆବେଦନ ଫର୍ମ” ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଉପର କୋଣରେ ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଉପଲବ୍ଧ ବିକଳ୍ପ |
    ଉପର ଡାହାଣରେ ଉପଲବ୍ଧ “ଆପଣଙ୍କର ଅନୁପ୍ରୟୋଗକୁ ଟ୍ରାକ୍ କରନ୍ତୁ” କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ | corner
Kalia Scheme
  • ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଟୋକନ୍ ନମ୍ବର ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଏକ ନୂତନ ପୃଷ୍ଠା ଦେଖାଯାଏ |
    ଶୋ ଅପ୍ସନ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କର ଏବଂ ସ୍କ୍ରିନ୍ ରେ ଆପଣଙ୍କର ଆବେଦନ ସ୍ଥିତି ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ |

କାଳିଆ ସ୍କିମ୍ ଫେରସ୍ତ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା |

  • ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ |ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ | କାଳିଆ ଯୋଜନା |
  • ମୂଳପୃଷ୍ଠା ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଖୋଲିବ |
  • ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଫର୍ମ ଟ୍ୟାବ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ |
  • ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଫେରସ୍ତ ଆବେଦନ ସମ୍ପର୍କ | ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ |
  • ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଫର୍ମ ଖୋଲିବ |
  • ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଫର୍ମ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହାର ଏକ ପ୍ରିଣ୍ଟଆଉଟ୍ |
  • ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମେ ଫର୍ମକୁ ଯତ୍ନର ସହ ପୂରଣ କରି ସଂପୃକ୍ତ ବିଭାଗକୁ ଦାଖଲ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ |

ପୋର୍ଟାଲରେ ଲଗଇନ୍ କରିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା |

  • ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ |ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ |କାଳିଆ ଯୋଜନା |
  • ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ମୂଳପୃଷ୍ଠା ଖୋଲିବ |
  • ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ, ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ | log in
Login to the portal
  • ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମର ବର୍ଗ |
  • ଏହା ପରେ, ତୁମ ବର୍ଗ ଅନୁଯାୟୀ ଲିଙ୍କ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ |
  • ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏକ ନୂତନ ପୃଷ୍ଠା ଖୋଲିବ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ
  • ପଡିବ | ଉପଯୋଗକର୍ତ୍ତା ନାମ, ପାସୱାର୍ଡ ଏବଂ କ୍ୟାପଚା କୋଡ୍ | |
  • ଏହା ପରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଲଗଇନ୍ | ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ସରକାରୀ ଯୋଜନା ତାଲିକା |

ହେଲ୍ପଲାଇନ ନମ୍ବର |

  • ଟୋଲ୍ ଫ୍ରି ନମ୍ବର 1800-572-1122 |
    ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କାଳିଆ ସ୍କିମ୍ ସହିତ ଜଡିତ କ ery ଣସି ପ୍ରଶ୍ନ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଏହି ନମ୍ବରରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ |

ଟିପ୍ପଣୀ: ଭବିଷ୍ୟତରେ ସରକାର ଏହି ଯୋଜନାରେ ଅପଡେଟ୍ ହାସଲ କରିବାକୁ ଆବେଦନକାରୀମାନେ ଆମର ୱେବ୍ ପୋର୍ଟାଲ୍ କିମ୍ବା ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବ୍ ପୋର୍ଟାଲ୍ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗରେ ରହିପାରିବେ |

#Kalia_Scheme_List Odisha_2021, #Kalia_Yojana_List_Balasore, | #Kalia_Scheme # କାଲିଆ_ ସ୍କିମ୍_ ତାଲିକା ଓଡିଶା2021, # କାଲିଆଯୋଜନା_ ତାଲିକା_ ବାଲାସୋର, | # କାଲିଆ_ ସ୍କିମ୍

Leave a Comment

%d bloggers like this: